Dentistry

W naszym Gabinecie z chęcią witamy młodych pacjentów. Już od zębów mlecznych powinno rozpocząć się przeglądy i leczenie zachowawcze , by zminimalizować skutki próchnicy oraz wydłużyć maksymalnie żywotność zęba.

Przyjmujemy pacjentów już od okresu niemowlęcego, podcinamy również wędzidełka. Nasz personel nauczy twoje dziecko poprawnych nawyków i odpowiedniego dbania o stan jamy ustnej.

 

Stomatologia zachowawcza jest to dział stomatologii poświęcony profilaktyce próchnicy oraz leczeniu powstałych ubytków próchnicowych. Podstawowym celem stomatologii zachowawczej jest zachowanie żywotności zębów, ale także ich estetyczny wygląd. Wykorzystujemy metody minimalnie inwazyjne – preparatem ICON leczymy próchnicę początkową, ograniczoną wyłącznie do szkliwa tzw. „białe plamy” na powierzchniach gładkich.

Jest to zabieg infiltracji próchnicy polegający na wypełnieniu pustej przestrzeni żywicą o współczynniku refrakcji zbliżonym do szkliwa, skutkiem czego plama dla naszego oka staje się mniej lub zupełnie niewidoczna. Ze względu na brak preparacji zabieg jest bezbolesny i dla bezpieczeństwa jest przeprowadzany w koferdamie.

Przy bardziej zaawansowanych procesach próchnicowych, kiedy jest wymagane opracowanie ubytku leczenie jest przeprowadzone w powiększeniu, celem zachowania jak największej ilości zdrowych tkanek ale także dla uzyskania maksymalnej precyzji oraz w koferdamie, zapewniającym izolacje pola zabiegowego. Wszystkie zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym przez co cały proces leczeni odbywa się bezboleśnie i bezstresowo.

Zadzwoń i umów się na wizytę: (071) 333 66 66 lub kom. 733 306 666