Protetyka stomatologiczna

Leczenie protetyczne umożliwia odbudowę utraconych tkanek zęba, zmianę kształtu zębów czy też kosmetyczną poprawę Państwa uśmiechu. Indywidualne podejście do każdego Pacjenta, wieloletnie doświadczenie i wysokie kwalifikacje umożliwiają nam spełnienie Państwa oczekiwań. Oferujemy swoim Pacjentom pełen zakres usług protetycznych z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań protetycznych.

Stomatologia cyfrowa to aktualnie jedna z najszybciej rozwijających się działów stomatologii.

Prostota wykonywania wycisków cyfrowych, krótki czas uzyskania pracy końcowej i wysoka dokładność – przemawiają na korzyść nowoczesnej techniki, a różnica w porównaniu z tradycyjnymi wyciskami z każdym rokiem się powiększa.
Tradycyjne wyciski z masy alginatowej odchodzą w zapomnienie.
Skanowanie cyfrowe to najbliższa przyszłość stomatologii.
Trudno wyobrazić sobie nowoczesny gabinet bez takiego narzędzia w codziennym użytku. W naszym gabinecie zatem korzystamy nieustannie z tych nowinek technologicznych i najlepszego sprzętu firmy Carestream.

W świetle najnowszych osiągnięć (skanowanie wewnątrzustne, frezowanie i wykonane z wykorzystaniem stereolitografii modele robocze, możliwość wykonania uzupełnienia protetycznego przy fotelu pacjenta) należy się spodziewać, że metody leczenia wspomagane komputerowo będą w przyszłości determinowały sposób funkcjonowania pracowni protetycznych i gabinetów stomatologicznych.

Wszelkie rozwiązania dostępne obecnie w stomatologii cyfrowej zmierzają do eliminowania błędów już na poziomie klinicznym. To w połączeniu z pełnym digitalnym nadzorem w pracowni dentystycznej ewidentnie redukuje czas wykonania oraz zwiększa dokładność prac protetycznych.

Jakie atuty niesie ze sobą skanowanie wewnątrzustne:

BEZ WYCISKU

Dotychczas, w trakcie przygotowań do wykonania korony, mostu, licówki czy uzupełnień po leczeniu kanałowym, stomatolodzy korzystali z masy wyciskowej. Taki sposób wiązał się z jednak często z dyskomfortem dla pacjenta, a przede wszystkim był mniej precyzyjny od skanowania.
Dzięki skanerowi wewnątrzustnemu uzębienie rejestruje się cyfrowo, a jego obraz natychmiast pojawia się na ekranie komputera w postaci trójwymiarowej. Dzięki temu lekarz może przeprowadzić wirtualną symulację i pokazać Pacjentowi, jak określone uzupełnienie będzie wyglądać w efekcie końcowym

SZYBKO

Kolejną zaletą skanerów wewnątrzustnych CEREC jest skrócenie czasu wykonania pracy protetycznej. Dotychczas przy użyciu tradycyjnych metod, na wykonanie korony czy licówki potrzebny był określony, dość długi czas związany z wysłaniem pracy do laboratorium protetycznego. Obecnie cała procedura została znacznie skrócona. Obraz zastępujący wycisk jest odczytywany i zapisywany w komputerze konsoli. Dodatkowo lekarz oraz technik otrzymują wszelkie inne niezbędne parametry np. zgryzowe.
Następnie lekarz projektuje trójwymiarową pracę na ekranie monitora, dobiera kolor bloczka, z którego zostanie wycięte uzupełnienie i przesyła dane do jednostki frezującej. Czas wykonania pracy protetycznej skraca się w wyjątkowych przypadkach do kilku godzin.

BEZ METALU

Przyszłość stomatologii to prace protetyczne bez podbudowy metalowej. Gwarantują one wysoką estetykę, brak ogniw galwanicznych i uczuleń.
Za pomocą skanera oraz systemu CAD/CAM można wykonać odbudowy pełnoceramiczne (korony, mosty, nakłady, licówki), odbudowy na cyrkonie oraz wysoce estetyczne uzupełnienia tymczasowe.

MAKSYMALNA PRECYZJA

Do ważnych zalet skanera zaliczyć także należy uniezależnienie się od błędu, który wpisany jest w ludzką naturę. Przy jego wykorzystaniu jakość pobranego wycisku weryfikowana jest natychmiast przez komputer. W razie jakichkolwiek błędów oprogramowanie weryfikuje dane i odrzuca obraz niegwarantujący precyzyjnego wykonania pracy protetycznej. Kolorowe obrazy 3D pozwalają lekarzowi łatwo wyznaczyć granice preparacji i określić różnice między naturalną strukturą zęba i uzupełnieniem. To sprawia, że ​​planowana odbudowa jest dokładniejsza. Taka precyzja obrazu nie jest osiągalna metodami tradycyjnymi. Obróbka dokonywana jest z dokładnością co do 0,2 mikrometra! Wysoka dokładność skanera pozwala uzyskać lepsze wyniki kliniczne i zwiększyć trwałość uzupełnień. Korony, mosty, licówki są szczelnie dopasowane do powierzchni zębów, przez co zmniejsza się ryzyko rozwoju bakterii powodujących próchnicę wtórną.

WYSOKA TRWAŁOŚĆ

Korony cyfrowe, mosty czy licówki z komputera odznaczają się wyższą jakością niż tradycyjnych uzupełnień, a prace protetyczne projektowane cyfrowo to gwarancja przewidywalności i trwałości. Stomatolodzy korzystali z masy wyciskowej.

Skanowanie w naszym gabinecie przeprowadzamy na skanerze wewnątrzustnym CS 3600. To skaner filmowy 3D, idealny do ortodoncji, protetyki i implantologii. 

Atuty naszego skanera:
– Technika ciągłego skanowania (filmowa) umożliwia szybkie i płnne pobieranie skanu
– Precyzyjne, dokładne i kolorowe modele 3D
– Całkowicie otwarty system pozwala na eksportowanie plików STL do dowolnej pracowni protetycznej
– Inteligentny system łączenia skanów pozwala użytkownikowi w prosty sposób uzupełniać brakujące elementy na skanie
– Szeroka gama programów z dedykowanymi opcjami dla ortodoncji, protetyki i implantologii
– Intuicyjny system podpowiedzi krok po kroku

W ramach usług oferujemy:

  • wkłady koronowe dają możliwość odtworzenia idealnych kształtów zębów z dużymi ubytkami tkanek,
  • licówki pełnoceramiczne,
  • wkłady koronowo-korzeniowe z włókna szklanego, dzięki którym można odbudować koronę zęba na zachowanym korzeniu, z zastosowaniem koron protetycznych,
  • korony protetyczne i mosty porcelanowe na podbudowie metalowej, porcelanowe na podbudowie cyrkonowej- zapewniają odbudowę protetyczną bez elementów metalowych,
  • protezy ruchome (szkieletowe, akrylowe), stosowane w wypadku rozległych braków zębowych, gdy nie można zastosować uzupełnień stałych. Protezy częściowe lub całkowite oparte na implantach- rozwiązanie zapewniające doskonałe utrzymanie protezy na podłożu

Leczenie protetyczne umożliwia odbudowę utraconych tkanek zęba, zmianę kształtu zębów czy też kosmetyczną poprawę Państwa uśmiechu. Indywidualne podejście do każdego Pacjenta, wieloletnie doświadczenie i wysokie kwalifikacje umożliwiają nam spełnienie Państwa oczekiwań. Oferujemy swoim Pacjentom pełen zakres usług protetycznych z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań protetycznych.

Zadzwoń i umów się na wizytę: (071) 333 66 66 lub kom. 733 306 666